Cedrová fytosauna

Cedrová fytosauna se vyrábí dle starobylé technologie z 200-300 let starých Altajských cedrů. Charakteristickým rysem naší mini-sauny je tloušťka konstrukce (35 – 45 mm), které brání tomu, aby se strom plně oteploval a tím uvolňoval teplo ven, jak se děje u tenkostěnných konstrukcí (20 mm) sudů a kabin. V naší kabině teplo proniká do dřeva do hloubky 30 mm a uvolňuje dovnitř kabiny páry již nasycené fytoncidy a energií ze samotného cedru. Díky tomu po absolvovaném pobytu v naší mini-sauně, na rozdíl od běžných finských saun se suchou párou, člověk ihned cítí příval energie, dokonce i před použitím bylinkových aplikací. Příjemná a blahodárná vůně cedru prosycuje lidskou pokožku a ještě několik hodin po proceduře má pozitivní vliv na organismus. Po pobytu v mini-sauně se nedoporučuje po dobu dvou hodin sprcha. Stačí zabalit mokré tělo do prostěradla, nebo koupacího pláště. Pozorování prokázala, že pokožka nezůstává lepkavá a má příjemnou vůni cedru. Při vývoji našich saunových kabin jsme používali mnohaleté zkušenosti v oblasti výroby a prodeje klasických fytosaun. Naše kabiny jsou vyrobeny dle evropských standardů a splňují veškeré hygienické normy. Charakteristickým rysem našich kabin je také jejich hermetičnost, nepropustnost páry, čímž je dáno optimální prostředí pro požívání sauny, aniž by se narušoval klimatický režim v místnosti. A také nevyžaduje připojení na vodovod a kanalizaci.

Další z našeho know-how je parogenerátor. Náš parogenerátor má mnoho zvláštních vlastností, takových, jako je jeho účinnost, spotřebovává jen 2 kilowatty el. energie (téměř jako běžná varná konvice). Doba ohřevu a odvodu páry do kabiny je 3-4 minuty, což umožňuje už za 7-9 minut po zapnutí zahájit aplikaci. Teplota v kabině je regulovaná termostatem v kabině a uživatel si může nastavit optimální pro sebe pomocí dvou řídících tlačítek. Vodní objem je 5,8 l, což je množství, postačující na deset aplikací. Pohodlná pozice těla je v kabině zabezpečena pomocí výškově regulovatelného sedátka. Kabina je natolik vybavená pro vaše pohodlí, že vám stačí prostě vejít a přímo zevnitř sauny můžete v pohodlné pozici regulovat dvířka (otvírat a zavírat). Pak už stačí jen vychutnávat příjemné teplo, pocit lehkosti a příliv energie. 

Naše fytosauny jsou vyráběny v Německu ze speciálně vybraných altajských cedrů, které mají příjemnou, charakteristicky světle růžovou barvu. Továrna, vyrábějící naše kabiny má dlouholetou zkušenost práce s cedry a je jediným oficiálním dodavatelem Altajských a Chakaských cedrů pro Evropu. Samotné cedry už je zakázáno vyvážet do zahraničí. V Evropě se používá převážně kanadský cedr. V dnešní době fungují stovky fytosaun v mnoha evropských zemích, jako je Holandsko, Švýcarsko, Rakousko, Německo, Česká republika, Belgie, Polsko, Rusko a Ukrajina. 

Takové rozšíření fytokabin je důkazem jejich unikátních léčebných vlastností, které byly uznány jak návštěvníky salonů, tak i vědci. Již první návštěva sauny pročistí vaše tělo jak na obecné, tak i na buněčné úrovni, zmírňuje stres, únavu, uvolňuje svaly a jakoby vás odděluje od městského prostředí pomocí vůně stromů a bylin. Po aplikaci je velmi užitečné si asi 15-20 minut odpočinout, napít se fytočaje, nebo udělat masáž s použitím různých olejů. Pravidelné návštěvy fytosauny vám pomohou zbavit se toxinů, mnoha chronických onemocnění, posílit imunitu a prostě relaxovat v bláznivém rytmu města.

Díky jedinečné konstrukci cedrové fytosany zůstává hlava uživatele venku a není vystavena účinkům páry a přehřátí. Proto ji mohou používat dospělí i děti, kterým jsou ze zdravotních důvodů klasické lázně a sauny zakázány. Neexistují žádná omezení ani v počtu aplikací – můžete si hovět v léčivé páře třeba každý den!

Zbavení se stressu a posílení nervové soustavy, zbavení set syndromu „Chronické únavy“

Cedrová fytosauna – to je nejen užitečná, ale velmi příjemná procedura! Horké páry z různých bylin a aroma cedrové pryskyřice, které vám pomohou uvolnit se a odpočinout si od každodenních starostí.

Problémy pokožky a jejich řešení

Pomáhá obnovit a udržovat zdravou pokožku a čerstvý vzhled pleti, zvyšuje průtok mízních uzlin a krevní oběh, přispívající k zásobení tkání a kožních buněk kyslíkem. Podporuje odstranění akné, stressových skvrn, vyrážek, spojených s hormonálními poruchami, v dermatologii je považována za radikální nástroj pro léčbu neurodermitu, alergické kožní vyrážky, pigmentových a postúrazových skvrn. Podporuje rychlou regeneraci kožních buněk při všech druzích poškození kůže: rány, popáleniny, pořezání.

Zvyšuje odolnost vůči infekcím dýchacích cest

Vykazuje výtečné protizánětlivé účinky, jakož i změkčující a odkašlávací účinky na dýchací orgány, odstraňuje bronchitická spasmata (včetně astmatických), odstraňuje záchvaty kašle, snižuje otoky sliznice nosohltanu.

Posiluje imunitu

Je to mocný nástroj pro posílení imunity díky vitamínům obsaženým v páře fytosměsi a cedrového dřeva.

Pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních

Fytosauna – to je výborný prostředek k udržení cévního tonusu a posílení jejich stěn: zvyšuje krevní oběh, má stimulační vliv na kardiovaskulární systém jako celek, a to zejména při fyzické zátěži, zlepšuje průtokové procesy v srdečním svalu, odstraňuje funkční poruchy srdečního rytmu. Pomáhá při nemocích, jako jsou křečové žíly a kuperoza.

Usměrňovací účinky na centrální a vegetativní nervový systém

Při nespavosti a neurózách uklidňuje, při únavě a nedostatku energie povzbuzuje, zlepšuje duševní i fyzickou aktivitu, odstraňuje psychické nepohodlí, obnovuje pocit sebedůvěry. Pravidelné aplikace fytosauny vám pomohou zbavit se nadváhy, celulitidy, pocitu chronické únavy a deprese, zmírňuje negativní dopady kouření a vypadat báječně každý den! Tato procedura je k dostupná pro mnoho lidí, pro které jsou „uzavřena“ dveře tradičních lázní a saun.

Čištění těla od toxinů

V bláznivém rytmu města je někdy nezbytné zastavit se a odpočinout si. Můžete to udělat pomocí fytoaplikace, která nejen zmírňuje stress a únavu, ale také čistí kůži od toxinů, každou buňku vašeho těla.

Kontraindikace

 • Akutní zánětlivé onemocnění. 
 • Chronické procesy ve stadiui zhoršení. 
 • Krvácení. 
 • Zhoubné novotvary. 
 • Nezhoubné novotvary ve stadiu růstu. 
 • Aktivní tuberkulóza. 
 • Nedostačující krevní oběh více než 1. stupně. 
 • Zánět hlubokých cév. 
 • Ciliární arytmie. 
 • Kardiovaskulární onemocnění 2.-3. stupně. 
 • Ateroskleróza, projevující se výrazným poškozením krevních cév srdce a mozku. 
 • Arteriální hypertenze 3. stupně. 
 • Druhá polovina těhotenství. 
 • Mokvající ekzém. 
 • Cirhóza jater. 
 • Do 6 měsíců po prodělaném infarktu.

U těchto chorob je nutné případnou aplikaci konzultovat s lékařem.